czwartek

Aktualności

Kolejka nr.16

• autor: pejo71, 2015-03-23 19:52

W pierwszym spotkaniu runy rewanżowej Delta uległa na własnym terenie Rodłu Kwidzyn 1:3...

Od początku wiadomo było, że to Rodło wystąpi w roli faworyta a nasza drużyna będzie musiała ostro popracować, aby nawiązać walkę z v-c liderem naszej grupy.

Taktyka na spotkanie była prosta skupić się na obronie i szukać szczęścia w szybkich kontratakach Początek spotkania napawał optymizmem gdyż to nasz zespół jako pierwszy zagroził bramce przeciwnika oddając już w 5 min celny strzał w światło bramki.Kolejne minuty toczyły się tak jak każdy przypuszczał Rodło próbował wypracować pozycje do ataku Delta zaś szczelnie broniła dojścia do własnej bramki wyprowadzając, co jakiś czas kontrataki w 35 min mogło być 1:0 dla Delty jednak sytuacji sam na sam z golkiperem Rodła nie wykorzystał Robert Modrzejewski.

Po pierwszej połowie przy wyniku 0:0 każdy do szatni schodził z dobrym nastawienie a nawet z małym niedosytem.

Drugą połowę ostro rozpoczęli goście w 49 min strzał napastnika Rodła broni Dominik jednak zbyt lekko wybita piłka trafia wprost pod nogi kolejnego zawodnika gości, który dobitką daje prowadzenie Rodłu. Po stracie bramki Delta przechodzi do bardziej ofensywnej gry jednak tym razem to goście dobrze radzą sobie w defensywie nie dając zbyt wiele szans naszym zawodnikom na wypracowanie dogodnych sytuacji. W 58 min rzut rożny dla Rodła piłka dośrodkowana w 11 m trafia wprost na nogę zawodnika gości, który popisowym uderzeniem z przerzutki nie daje szans na obronę Dominikowi. Druga stracona bramka sprawiła, że Delta jeszcze bardziej zaczęła grać ofensywnie jak się okazało skutecznie w 64 min po zamieszaniu w polu karnym Rodła i podwójnej dobitce bramkę kontaktową dla naszej drużyny zdobywa Mateusz Pogorzelski. Niestety niespełna 5 min później błąd naszej obrony pozwala przeciwnikowi na wyprowadzenie szybkiej kontry, która kończy się trzecim celnym trafieniem dla gości.

Końcówka spotkania to wyrównana walka, która jednak nie zmieniła wyniku spotkania, w którym Rodło zasłużenie pokonało nasz zespół 3:1.

Pomimo przegranej całej drużynie należy się „Szacun” za podjęcie walkę z wyżej notowanym rywalem.